Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İçsel Rehberinize Soru Sormak

İçsel rehberimiz, ya da yüksek benliğimiz, hayatımızda neyin bize iyi geleceğini bilir. Bir karar aşamasında sizin için hangi kararın daha doğru olacağını içsel rehberinize danışmak istiyorsanız ve cevabı duymak istiyorsanız, bunu 4 aşamada gerçekleştirebilirsiniz.  İki farklı örnekle anlatalım:

1.Adım  : Sorunuz kısa ve net olsun

Örneğin : Kızımı … okuluna kaydettirmeli miyim?

Bana teklif edilen iş ortaklığını kabul etmeli miyim?

2.Adım : Zihninizdeki çöpü boşaltın

Sorunuza odaklanın ve tüm negatif olabilecekleri düşünün. Yukarıda örneklerden devam edelim:

Kızımı …. okuluna kaydettireyim mi? Aklım okulun çok uzak olduğunu söylüyor. Kızımın orada mutsuz olmasından ve beni suçlamasından korkuyorum.

Bana teklif edilen ortaklığı kabul edeyim mi? Zihnim ol tabi ki diyor ama ya ortağım sözünü tutmazsa, ya da beni kazıklarsa, para kaybetmekten korkuyorum.

3.Adım :  Şimdiye odaklanın

Anda kalmayı başardığınızda korku ve endişe kaybolur. Çünkü korku ve endişe geçmiş ve geleceğe aittir.  Bunu nasıl yapacağız?  Çalışmanın üçüncü aşamasına geldiğinizde etrafınıza bakın ve ilginizi çeken 5 şeyi tarif edin, bu elleriniz olabilir, masa üzerindeki vazo, kahve fincanı… o anda etrafınızda her ne varsa, etrafınıza ilgi gösterdiğinizde ana döneceksiniz.

4.Adım : İyi Şeyler

Bir kez daha sorunuza odaklanın ve bu sefer sorunuzu zihnim diyor ki yerine ruhum diyor ki diyerek tamamlayın.

Kızımı …. okuluna kaydettireyim mi? Ruhum diyor ki, kızıma güveniyorum o altından kalkar. Ruhum diyor ki kızımla çok yakınız birbirimizi seviyoruz.

Bana teklif edilen ortaklığı kabul edeyim mi? Ruhum diyor ki,  biraz yavaşla, hemen karar vermek zorunda değilsin, rakamları incele, ortağının geçmişini incele, gözlem yap öyle karar ver, acele etme.

Bu çalışmayı zihninizin çatışmaya dönüştürdüğü her sorun için uygulayabilirsiniz, tekrarladıkça yüksek benliğinize/içsel rehberinize daha fazla kulak kabartmaya alışacaksınız.

Sonia Choquette

Çeviri : Yeşim Bayraktar

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.