Skip to content Skip to footer
BENİM HİKAYEM

Yeşim Bayraktar'ı Daha Yakından Tanı

Hayatımızın bize sunulmuş bir armağan ve oyun alanı olduğuna inanıyorum ve hayatımızdaki her şeyin %100 sorumluluğunu almamız gerekiyor; çünkü, her şey -olumlu ya da olumsuz- bizim zihinsel alışkanlıklarımız, programlarımız, yeminlerimiz, inanç kalıplarımız, duygularımız ve bakış açımızla şekilleniyor. Ruh, beden ve zihnin sağlığı ve dengesi hayatımızın şekillenmesinde büyük önem taşıyor. Biz hayata gülümsersek o da bize gülümseyecektir.

Hayatım Ankara'da başladı. ODTÜ Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra baba memleketim olan İstanbul'a taşındık. Kariyer, evlilik, çocuk derken analitik düşünmeyi pek iyi beceren ve sadece gördüğüme inanırım diyen ben, annemin kansere yakalanması ve ölümünün ardından hayatı sorgulamaya; metafizik, spiritüalizm ve şifacılıkla ilgilenmeye başladım. Hayatımın son 20 senesi bu konuları öğrenmek ve öğretmekle geçiyor.  Bireysel çalışmalarım yanında pozitif düşünce, bilinçaltı farkındalığı, zihni yönetme becerilerini geliştirme gibi pek çok konuda  kurumsal eğitim verme şansım oldu. Aynı zamanda metinlerini kendimin yazdığı meditasyonlarımla dijital platformlarda yer alıyorum.

Meditasyon, hayatın koşturmacası ve karmaşası içinde kendimize vakit ayırmanın bir yolu. Meditasyon yaparak zihnimizdeki kalabalıklardan ve karmaşadan kurtulup, düşüncemizi yönlendirmeyi başarabiliriz. Her gün düzenli meditasyon, bize rahatlama, odaklanma gücü, adaptasyon ve yüksek bilinç kazandırır. Zihnimiz gün içinde bedenimizin ürettiği toplam enerjinin neredeyse %20’ini kullanır. Kendimize kendimiz için sadece bir 10 dakika ayırıp, meditasyon yaptığımızda, zihninizi dinginleştirip,  zindelik kazanabiliriz. Dingin zihin, huzur, rahatlık ve sağlık kazandırır, çözümlere ve sonuçlara daha hızlı ve kolay ulaşmamızı sağlar.

YOUTUBE ÜZERİNDEN ALINMIŞTIR.

GELEN YORUMLAR

Meditasyonlarınız ve çalışmalarınız hayatımı çok daha güzel bir hale getirdi. İyi ki tanıdım sizi iyi ki varsınız. Çok teşekkürler.

Nurgül Çelik

Nurgül Çelik

İstanbul
Bir psikolog olarak söylemeliyim ki kendimize verdiğimiz telkinler psikolojik sağlığımız ve psikolojik dayanıklılığımız için çok önemlidir. Bu alandaki diger insanların hata yaptığı bir nokta şu ki önlerine kağıt kalem alıp tamamen kendi perspektiflerine gore bir imajinasyon metni oluşturup meditasyon gibi insanlara sunuyor olmaları. Yeşim hanımın kullandığı cümleler video içerikleriyle tutarlı ve birçok psikoloji kuramının tekniklerini yansıtan cümleler. Bu yönüyle beğeniyorum.
Lamia

Lamia

Spotify üzerinden keşfettim sizi, harika bir insansanız. En zor zamanlarımda bana iyi geldiniz, teşekkür ederim. İyi ki varsınız ?

Fatma DOĞAN SEÇKİN

Fatma DOĞAN SEÇKİN

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.