Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hayatımızda Bolluk ve Bereketi Arttırabiliriz!

Ve bunu zihnimizin gücünü farkederek başarabiliriz…

Zihnimiz  ilk önce anne ve babamızdan öğrendiklerimizle şekillenir.  Annemizden çocukluğumuzda paramız yok lafını sık sık duyduğunuzda bolluk yerini yokluğa bırakmıştır…. Babadan ‘para geldiği gibi gider’ duyduğumuzda bereket bilincini öğrenememişiz demektir. Bolluk istediğimiz şeylerin sınırsızlığını, bereket de bunları yönetebilme yeteneğimizi gösterir. Paranın akışı bolluk, yönetilmesi berekettir.

Bolluk ve bereket  “bilinç yaratım” enerjisidir. Bu yüzden paraya verdiğimiz anlamları, yargıları, küçümsemeleri, programları farkedip,  bilinçaltımızdan tamamen silinmesi ve iptal edilmesi gerekmektedir…

Para kirlidir !

Para adamı bozar !

Paran mı var, derdin var!

Para zor kazanılır !

Bu zamanda ekmek aslanın ağzında!

Çok param olursa başıma kötü bir şey gelir !

Bol para kim ben kim !

Bunlara benzer negatif inançlar, parayla iligili yargılar, küçümsemeler bize akacak olan  bolluk ve bereket enerjisini engelleyen güçlü kalıplardır. Hayatımızı ne kadar yönettiklerini fark etmeyiz belki ama düşüncelerimize ve yaratımlarımıza sınırlar koyarlar.

O zaman bolluk-bereket için ilk yapmanız gereken şey parayla iligili kalıplarınızı bulup bunları değiştirmek. Bunun için pek çok farklı teknik uygulayabilirsiniz.  Ama ilk adım teşhis etmektir. Teşhis ettiğinizde göreceksiniz ki size ait olmayan bir başkasından öğrendiğiniz  ve gerçek zannettiğiniz  bir kalıp bu güne kadar sizin hayatınızı yönetmiş. Bilinçaltınızdan bilincinize çıkardığınız andan itibaren artık o görünmez bir güç olmaktan çıkıp yönetilebilir bir zihinsel alışkanlığa dönüşür. Bir alışkanlığı iptal etmenin en kolay yolu ise zihne yeni bir alışkanlık vermektir. O zaman bulduğunuz kalıbın yerine tam tersini tekrar etmeye başlarsanız, bir süre sonra artık zihniniz yeni bir program oluşturur.  Şöyle düşünün, düşünce bir tren gibi zihninizde hep aynı raylardan gitmeye alışmış, siz zihninize yeni bir ray sistemi döşüyorsunuz ve treni yeni raylara alıştırmanız gerekir. Bunun yolu da yeniyi tekrar etmektir.  Örneğin, ‘para zor kazanılır’ inanç kalıbınızı buldunuz diyelim, yerine ‘paranın rahat ve kolay kazanılabileceğini görmeyi seçiyorum’ şeklinde tekrarlar yaparak yeni bir inanç kalıbı oluşturabilirsiniz.

Bolluk-bereket için dikkat ememiz gereken bir diğer konu ise korkularımızdır. Evet şimdi bolluktan da korkulur mu dediğinizi duyar gibi oluyorum. Evet korkulabilir. Çünkü mevcut koşullarımız uzun zamandır devam ediyorsa artık bu koşullar bizim için bir güvenlik alanı oluşturmuştur (ing-confort zone) ve zihnimiz bu alandan çıkmaya korkuyor olabilir, paranın getireceği değişimden, yenilikten ve hatta haketmemekten korkuyor olabiliriz. Bu nedenle altta bir korku olup olmadığından emin olmakta fayda var. Korku da inanç kalıpları gibi teşhis edildiğinde bilinçaltından bilince çıkmasıyla gücünü yitirecektir.  Korkularınızın birer illüzyon olduğunu farkettiğinizde kendi gerçekliğinizi yaratabileceğinizi de fark edeceksiniz.

O zaman önemli bir konu daha ortaya çıkıyor, kendi büyüklüğünüzü kabul etmek. Siz koşulların kurbanı olduğunuz inancını silmeyi başardığınızda, kendi gücünüze olan inancınız ve güveniniz ortaya çıkacaktır.  Böylelikle hayatınızın direksiyonuna kendiniz oturabilirsiniz.

Bolluk ve bereket için yer açmak da dikkat edilmesi gereken bir başka durumdur.  Evinizdeki, ofisinizdeki, yaşadığınız mekânlardaki, dolapta, mutfakta tüm eskimiş ve kullanmadığınız ne varsa kolilere koyup ihtiyacı olanlara verin. Neyi verdiyseniz, elinizden çıkarttıysanız, bir süre sonra yenilenmiş şekilde size geri dönecektir. Yeniye yer açın.  Bunu yaparken de hayatınızın bundan sonraki evresinde israftan kaçınacağınıza dair kendinize söz verin.

Düzenli ve tertipli olmak, bütçe yapmak, bolluk ve bereket enerjisinin hayatımıza hızlı bir şekilde akmasına neden olur. Varlıklı insanlarla ilgili yapılan bir araştırmada, bu kişilerin çok düzenli, tertipli oldukları ortaya çıkmış. Tesadüf olabilir mi bu?

Cüzdanınızı düzenleyin, mevcut paranıza özen gösterin.  Ve her daim elinizde olanlara şükredin. Küfür yerine şükür koyun, ödemelerden şikayet etmek yerine onları yapabildiğiniz için şükredin.  Odağınız her nerdeyse hayatınızda da o büyüyecektir.  Bolluk ve bereket bilincini geliştirirken, faturalarınıza, kiranıza, ödemelerinize yöneltmeyin dikkatinizi.  Zira elinizden çıkan parayı ne kadar çok düşünürseniz, bütçenizde hesapta olmayan giderler o kadar büyüyecektir.

Son olarak bir kez daha zihni pozitifte tutmanın gücünü hatırlatmak istiyorum sizlere. Niyet etmenin, dua etmenin, meditasyon yapmanın pozitif etkisini unutmayın. 

Özellikle sabah uyandığınızda güne güzel niyetlerle başlayın. Sıkıntınız bolluk, bereket konusunda ise, bu konuyla ilgili  güzel ve pozitif niyetlerinizi sesli olarak tekrarlayın, niyet etmenin gücünü fark edin ve büyümesine izin verin.  Sabah olumlamaları hazırlayın kendinize ve düzenli olarak üstünde çalışın.  (Olumlama teknikleri ile ilgili yazımdan faydalanabilirsiniz /https://yesiminsifaevi.com/olumlama-teknigi/).

Bahsettiğin bu konuların, bolluğu ve bereketi rahatlıkla, kolaylıkla size akmasını sağlayan bilinç seviyenize ulaşmanıza yardımcı olmasını dilerim.

Meditasyon yoluyla bolluk bereketi çalışmak isterseniz Youtube kanalımdan dinleyebilirsiniz.

Sevgilerimle

https://youtu.be/rk1vcHLDoC0

Yeşim Bayraktar

Yorum Bırak

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.