Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İyileşmek İçin Kendini Sevme Yolculuğunuzda Hemen Atabileceğiniz 8 Adım

1) Önemli olduğunuza karar verin. Ben, bir şeyi denediğinizde ve işe yaradığını gördüğünüzde bunun değişimi kolaylaştırdığını, çünkü bunun size yeni şeyler yapmak için izin verdiğini öğretirim. Ama öncelikle, siz kendinize izin vermelisiniz. Sizin kendinize izin verecek, kendinizi değişime açacak ve bunu hayatınızın büyük bir parçası yapacak kadar önemli olduğunuzu hissetmelisiniz. Kendinizi bu 8 maddede başarılı olmak için desteklemelisiniz. Bazen değişimin en kolay yolu sadece yapmaktır. Siz sadece ilk adımı atın, sağlığınız ve mutluluğunuz önemli, siz önemlisiniz.
2) Küçük adımlar atın. Yapacak küçük bir şey bulun. Bu istediğiniz kadar çabuk ve kolay bir şey olabilir, ama o şeyi seçin ve yapmaya başlayın. Örneğin eliniz öpün ve kendinize “Sen iyileşmeye layıksın” deyin. Bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz ve ne zaman hazır olursanız bırakabilirsiniz. Tavşan ve kaplumbağanın hikayesini hatırlayın; yavaş ve emin adımlar yarışı kazanır.
3) Sade ve nazik olun. Kendinize karşı ne kadar nazik olursanız o kadar iyi olur. Bu, acı yoksa kazanç da yok (no pain,no gain) yaklaşımı değildir. Kendinizi sevmenin bir kısmı da kendinize karşı nazik olmanızdır. Nazik olmak nasıl bir şey düşünün. İçinizdeki çocuğu düşünün ve nazik olun. Kendinize söyleyebileceğiniz nazik bir şey bulun, “Benimle güvendesin” gibi.
4) İstikrarlı olun. Ayna çalışmalarınızı ve olumlamalarınızı ne kadar çok yaparsanız sizin için o kadar kolay olur. Siz ne kadar istikrarlı olursanız, o kadar güzel sonuçlar elde edersiniz. Tekrar yapmanın önemini düşünün, bir işe başlarken o işin uzmanı olarak başlamazsınız, ancak yaptığınız tekrarlar sizi uzmanlaştırır.
5) Yardım alın. Bir bağ kurmanın ve değişimin en güzel yollarından biri destek sistemi yaratmaktır. Bu bir arkadaş olabilir veya bir eş, koç, aile üyesi, siz kiminle kendinizi rahat hissediyorsanız. Bazı insanlar internette, Facebook’ta grup bulmak veya grup kurmak gibi yöntemlere başvurur, bunu siz de deneyebilirsiniz. Kendi kafa yapınızda birilerini bulmak, size olumlamalarınızı yaparken veya önünüze çıkan engelleri aşarken yardımcı olabilir, ama en önemlisi destek alarak, bu yolculukta kazandığınız başarılarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
6) Eğlenin. Yapabildiğiniz her şekilde bu işlemi daha eğlenceli bir hale getirin. Kendinize gülün; çocukça davranın. Bazen bir aynanın yanından geçerken kendime bakıp, “ Selam genç, bugün inanılmaz gözüküyorsun” derim. Etrafta kimin olduğu hiç önemli değil, ben kendimi daha çok sevdikçe beni gören herkes daha çok gülümsüyor ve beni daha çok seviyor. Bir öğrencim aynanın önünden geçerken kendine göz kırpar, başka bir öğrencim ise olumlamalarının ardından kollarını havaya kaldırıp kendi etrafında zıplar. Öğrencilerimle yaptığım sağlık ve vücut çalışmalarının en güzel yanı ise sürekli gülüyor olmamız. Ciddi derecede iş yapıyoruz ancak yine de çok eğleniyoruz. Unutmayın, değişim ve şifa çok neşeli olabilir.
7) En küçük başarıları bile kutlayın. Değişmeye başladıkça kendinizi bu yolculuğa çıktığınız için kutlayın. Kutlama yapmak için büyük başarıları beklemenize ihtiyacınız yok, her küçük başarı sizin için anlamlıdır. Sizin için önemi olan ödüller seçin, bu ödüller kendinize sarılmak ve öpmek kadar basit şeyler olabilir. Küçük çocuklar annelerinden gelen bir öpücüğün iyileştirici gücünün farkındadırlar. Kucaklamak ve öpmek inanılmaz şifa güçlerine sahiptir, özellikle kendinize hediye ettiğiniz zaman. Başta safça gelebilir ancak bu kendinize nazik olmanın en güzel yollarından biridir.
8) Olumlu düşünün. Benim uzun yıllardır öğrettiğim bir şey vardır: Değişim, suçluluk-utanç ve korku yerine pozitif düşünceyle çok daha kolaydır.

Louise Hay

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.