Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ho’oponopono

Ho’oponopono Hawaii kökenli bir sorun iyileştirme yöntemidir. Bir sorunla aramızdaki manevi bağı koparttığımız zaman sorun yok olur. Ho’oponopono bir affetme ve değişim sürecidir. Yaşamımızda her şeyin, kendi bilinçaltımız tarafından otomatik yönlendirilen zihinsel programlarımızın bir yansıması olduğunu kabul ederek, %100 sorumluluk almalıyız.

Ho’oponopono yapmak için sorunun ya da yanlışın ne olduğunu bilmek zorunda değiliz. Tüm yapmamız gereken fiziksel, zihinsel, duygusal ya da her neyse deneyimlemekte olduğumuz sorunu fark etmektir. Fark ettiğimiz zaman, sorumluluğumuz hemen arınmaya:  ‘Özür dilerim. Lütfen beni affet. Seni Seviyorum. Teşekkür ederim.’ demeye başlamaktır. Böylelikle o sorunu serbest bırakmış oluruz. Bu dört cümle daha uzun bir iyileşme sürecini tetiklemektedir.  “Özür dilerim” dediğimizde aslında,”Bu olaya yol açan program için özür dilerim”demekteyiz, “Lütfen beni affet” dediğimizde “Düşünce tarzımın farkında olmadığım için lütfen beni affet” demekteyiz; “Teşekkür ederim” diyerek “Bu programı benliğimden çıkardığın için teşekkür ederim” demekteyiz ve “ Seni seviyorum” diyerek de içimizdeki beyaz tahtayı temizleyerek sıfır noktasına dönmekteyiz.

(Alıntı : Sıfır Noktası- Joe Vitale-Pegasus Yayınları 2015)

Örneğin fark ettiğiniz bir korkuyla aşağıdaki gibi bir çalışma yapabilirsiniz:

………………..KORKUM, BUNA DAİR ANILARIM, İNANÇ KALIPLARIM, SABİR FİKİRLERİM VE TÜM BUNLARDAN DOĞAN ZİHİNSEL PROGRAMLARIM,  ŞİMDİ VE BURADA HEPİNİZİ GÖRÜYORUM VE VARLIĞINIZI ONURLANDIRIYORUM. SİZİ YARATTIĞIM VE BUGÜNE KADAR CANLI TUTUTUĞUM İÇİN SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM. LÜTFEN BENİ BAĞIŞLAYIN. TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİZİ SEVİYORUM.

HO’OPONOPONO AN’DAN A’NA HO’OPONOPONO.

ŞİMDİ SİZLERİ IŞIKLA YIKAYARAK IŞIĞA DÖNÜŞTÜRMEYE VE YARATILMAMIŞ HALE GETİRMEYİ SEÇİYORUM.

 

Korku yerine yaşadığınız bir sorunla ilgili öfke, suçluluk, acı, hastalık, “hayat zordur” tarzı sabit fikirler, “hamburger şişmanlatır” tarzı inanç kalıpları, arındırmak istediğiniz her durumu cümlenin başına koyarak çalışabilirsiniz J

HO’OPONOPONO ile uzun bir çaba harcamadan sadece farkında olduğumuz ya da olmadığımız programlarımızı iyileştirerek sıfır noktasına ulaşabiliriz. İçimizde taşıdığımız bir beyaz tahta var, doğumumuzla birlikte bu tahtaya herkes birşeyler not ediyor, karalıyor, çiziyor işte HO’OPONOPONO ile bu beyaz tahtayı temizlemiş oluyoruz.

BENİM yaşamımdaki  HER ŞEYDEN ben SORUMLUYUM ve herhangi bir şeyi ŞİFALANDIRMANIN en basit yolu şunları söylemek :

Özür Dilerim

Lütfen beni Affet

Teşekkür ederim.

Seni Seviyorum

Kendi bahçenizdeki zararlı otları temizleyerek, hakettiğiniz ÇOK DAHA İYİ bir hayat yaratmanız dileğiyle…

Yeşim Bayraktar

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.