Skip to content Skip to footer

1-) Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları

“Bağlanma Teorisi, yetişkinlerin romantik ilişkilerde yakınlığı anlayışı ve tepkileriyle ilgili olarak üç ana “bağlanma” stili ortaya koyar : Bunlar, Güvenli, Kaygılı ve Kaçıngan olarak ifade edilir. Basitçe, güvenli insanlar yakınlık konusunda rahattır, çoğunlukla sevecen ve sevgi doludur. Kaygılı insanlar, yakınlık ihtiyacındadır, kafaları sürekli ilişkileri ile meşgul ve endişelidirler. Kaçıngan insanlar yakınlığı özgürlüğün kaybedilmesiyle eş tutar ve iletişimi sürekli asgari düzeyde tutma çabasındadırlar. 

Bağlanma stillerini anlamak, insanların herhangi bir romantik durumdaki davranışlarını anlamanın ve öngörmenin kolay ve güvenilir bir yoludur.” (Syf.15)

Bu kitapta, kendi bağlanma stilinizi saptayıp, nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenebilirsiniz. İlişkiler üzerine yazılmış bence en güzel kitaplardan biridir. 

2-) Keşke Kadın Olsam

“Gerçek İlişki,

Kendiniz olmaktan vazgeçmeden,

Sevgilinizin kendisi olmasına müdahale etmeden,

Birlikte VAR olabilmeyi öğrenme sanatıdır.” (syf.144)

3-) Düşün Ve Zengin Ol

Çekim yasası üzerine okuduğum en güzel kitaplardan biridir.  Dun paylaştığım olumlama videosu işinize yarayacaktır umarım.

“Bilinciniz, bilinçaltınıza ulaşan düşüncelerinizi kontrol eden bir koruyucu gibidir. Olumlu ya da olumsuz istediğiniz tüm düşüncelerinizi tekrar ederek aslında onların bilinçaltınıza yerleşmesini sağlarsınız. Bu tekrarları mutluluk, zenginlik, sağlık üzerine yoğunlaştırdığınızda bilinçaltınızda olumsuzluklar için yer kalmadığını göreceksiniz. ” (Syf.73)

4-) Sıfır Noktası

Ho’oponopono Hawai kökenli bir sorun iyileştirme yöntemidir. Hawai dilinde silmek anlamına gelir. Ho’oponopono bir affetme ve değişim sürecidir. Yaşanan her şeyin, kendi bilinçaltımız tarafından otomatik yönlendirilen zihinsel programlarımızın bir yansıması olduğunu kabul ederek, %100 sorumluluk almamızı sağlayan harika bir yöntemdir. Bu kitapta tekniğin ne kadar uygulanabilir olduğunu görebilirsiniz. 

Sıfır Noktası- Joe Vitale – Pegasus Yayınları 

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.