Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kişisel Yıl Sayınız

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. 2024 yılı için kişisel sayınızı hesaplayarak yeni yılın size neler getireceğini görebilirsiniz. Nasıl hesaplıyoruz: doğum gününüz, ay ve 2024 sayılarını toplayarak. Örneğin : 24.Nisan tarihinde doğmuş biri için hesaplama : 2+4+4+2+0+2+4=18=1+8=9 kişisel yıl sayınız, bu sayının etkisi ile birlikte kişi 1 ve 8 den de etki alır. Sayınıza dair tahminleri okurken bu etkiyi de göz önünde bulundurabilirsiniz.

İşte Kişisel sayınıza göre  2024 numeroloji tahminleriniz :

1 – YENİ BAŞLANGIÇLAR,HAREKET, FIRSATLAR

2024 sizin için yeni başlangıçlar ve fırsatlar ve yaşam kalitenizi yükseltecek değişimler yapmak için cesur  hissedeceğiniz bir yıl.  Yeni bir ilişkiye atılmak, iş değişikliği, yeni bir eve taşınmak konularında fırsatları korkmadan değerlendirebileceksiniz.  Yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz, estetik yaptırabilirsiniz, daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyebilirsiniz, kısaca yeni bir “ben” yaratabilirsiniz. Bu yıl sizin için güçlü bir tezahür yılı olduğu için, bu yıl ektiğiniz tohumları sonraki sekiz yıl boyunca toplayacaksınız.  Bu yüzden kendinizle ilgili iyimser ve olumlu olun,  ne istemediğinizden ziyade  ne istediğinize odaklanın.

2 – İLİŞKİLER, DENGE, DUYGULAR

Bu yıl önceliğiniz, kendinizi sevme ve kendinizle ilişkinizi iyileştirme yoluyla zihinsel, fiziksel ve duygusal denge durumuna gelmek ki çözümlenmemiş duygular veya sizi kısıtlayan inançlarınızı iyileştirerek daha mutlu ve dengeli bir hayat kurmayı sağlayacaksınız. Bu yılki işlerinizden bir diğeri de bir süredir demlenmekte olan iş arkadaşlarınızla, ailenizle, partnerinizle veya arkadaşlarınızla olan ilişki meseleleriniz çözümlenmek üzere ortaya çıkacaklar. Bu nedenle, toleranslı olmanız , anlayış göstermeniz ve diplomatik davranmamız gerekiyor. Bu sene ayrıca bekarlar  aşkı bulma şansını yakalayacaklar. Ayrıca fiziksel gelişim için de harika bir yıl olacak. Bu sene ayrıca duygularınızı abartma, aşırı eleştirme ve aşırı tepki gösterme gibi durumlar yaşayabilirsiniz, bu nedenle artan sezgilerinize  ve  içsel rehberinize kulak kabartın.  Bu, sakin ve  istikrarlı bir yıl olacak yeter ki dengeli ve sabırlı olun.

3 – KENDİNİ İFADE, İLETİŞİM, YARATICILIK

Bu yıl kendinizi ifade etme yılınız. Bunu yaratıcılıkla, sanatla veya sözlü ve yazılı iletişimle sağlayacaksınız. Hangi yöntem olursa olsun bu yıl düzenli olarak ne düşündüğünüzü ve nasıl hissettiğinizi dürüstlükle ifade edeceksiniz . Bu yıl ki felsefeniz “dışa vurmak tutmaktan daha iyidir”.  3 sayısı duyguları yoğunlaştırdığı için,  eğer negatifte kalır veya odağınızı gereksiz dramlarda tutarsanız bazı şeylerin kötüye gitmesine ve kontrolden çıkmasına yol açabilirsiniz.  Bu nedenle bu yıl odağınızı hafiflemeye ve eğlenmeye koyun.  Bunu başarırsanız   2024 sizin için şanslı, eğlenceli ve yükseltici bir yıl olabilir. Bu yüzden bardağın dolu tarafını görmeye çalışın ve arkadaşlarınızla birlikte olun, yeni arkadaşlıklar edinin ve eğlenceli aktivitelerde yer alın. Yaratıcılığınızı arttıran her türlü aktivite size iyi gelecektir.  Kendinizi iyi hissettiğiniz sürece doğru yoldasınız demektir.

4 – ÇABA, İNŞA, PLANLAMA

2024 de  her şey yaşam kalitenizi arttırmaya yönelik sistemler oluşturarak geleceğinizi inşa etme  ile  alakalı olacak.  Bu yıl çok çalışma yılınız, fiziksel, zihinsel ve duygusal efor sarf ederek istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz.  Dolayısıyla istediğiniz sonuçları elde etmek için, önceliklerinizi iyi belirlemeniz ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeniz gerekecek. Çabalarınızın meyvelerini toplamanız normalden daha fazla zamanınızı alabilir, ancak 4 yaşam  sayısı sabırlı olmayı ve engellerin üzerine azimle gitmeyi gerektirir. Bu yılı istikrarınızın ve kendinize inancınızın testi olarak görün ve bilin ki tutumunuz başarınızın anahtarı olacaktır. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve finansal istikrarınız bu yıl çok önemli, dolayısıyla, sağlığınıza özen gösterin, geçmişteki meselelerle uğraşmaktan vaz geçin, gereksiz dramlardan kaçının ve harcamalarınızı dikkatli yapın. Disiplin, azim ve karalılıkla gösterdiğiniz her çaba bu yıl ödüllendirilecek.

5 – İLERLEME, HAREKET, DEĞİŞİM

Bu yıl sizin için dinamik ve aksiyon dolu bir yıl olacak, beklediğiniz ya da beklemediğiniz pek çok şey gerçekleşecek. Bu yıl maceraya atılıp ekstra riskler alıp yeni şeyler deneyimleyebilirsiniz.  Geçen yılın kısıtlamalarından sonra, bu yıl sizin için ilerleme ve özgürlük yılı olacak., bununla beraber, bu yılın heyecan verici mi yoksa kaotik mi olacağını sizin hareketleriniz belirleyecek. İhtiyacınız olmayan dramları gidermek için fazladan çaba göstermeniz gerekebilir ve bunun sırrı adaptasyon, esneklik ve akışta kalmaktır.  Bu yıl seyahat etmek, yeni yerler gezmek ve yeni arkadaşlıklar kurmakla geçebilir. Ancak, odağınızı korumakta, merkezinizde kalmakta ve istikrar konularında zorlanabilirsiniz. Elinizi gereğinden fazla taşın altına koymaya kalkmayın işler kontrolünüzden çıkabilir.

6 –İLİŞKİLER, AİLE, SORUMLULUKLAR

Bu yıl sizler için tümüyle sorumluluklar ve arkadaşlarınızla, ailenizle veya dikkatinizi vermeniz gereken kişilerle olan ilişkilerinize odaklanma yılı.  Bu yıl boyunca, iş yaşamınızla, evdeki sorumluluklarınız arasında dengeyi kurmakla ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamakla  kendi ihtiyaçlarınıza özen gösterme  arasında orta bir yol bulma konusunda çalışacaksınız.  Ayrıca bu yıl hareketlerinizin sorumluluğunu alacaksınız.  Bekarlar için aşkı bulma konusunda favori bir yıl.  Halihazırda bir ilişkiniz var veya evliyseniz de  bastırdığınız bir takım sorunlar ortaya çıkabilir.  Yani bu yıl çiftler için düzelt ya da bitir yılı olacak.  İlişkinizi derinleştirmek ve daha iyi iletişim sağlayacak yollar da bulabilirsiniz; ayrı yollara gitmeye de karar verebilirsiniz. İki  durumdan hangisi olursa olsun, sizin  bu yıl hayatınızdaki en mükemmel ilişkiyi yaşama şansınız var. Ayrıca 6 sayısı evi temsil eder, onun için evinizi değiştirmek, yenilemek, tamir etmek, dekore etmek fırsatları yakalayabilirsiniz.

7 – İÇ GÖZLEM, KİŞİSEL VE RUHSAL GELİŞİM

Bu yıl yavaşlama hatta bir adım geri atıp kendinizle yüzleşme yılınız. Sosyal ortamlara girmek konusundaki motivasyonunuz düşecek daha ziyade yalnızlığı, sessiz ve sakin olmayı tercih edeceksiniz.  Bu yıl sizin için büyük soruların yılı : “Ben kimim?, Neden buradayım? Hayatım nereye gidiyor? Hayat amacım nedir?” Bu sorulara bulduğunuz cevaplar hayatınızın akışını değiştirecek.  Bu yıl ne kadar kendi içinizde gelişim yaratırsanız hayatınızda o kadar değişecek.  Aslında, gelecekteki başarılarınız, bu yıl kendinizde yaptığınız değişimlerle belirlenecek. Araştırma ve algılama kapasiteniz bu yıl zirvede; bu yüzden metafizik, felsefe, fen, bilişim, sosyoloji veya alternatif tıp konularında çalışmak için ideal bir yıl sizin için.

8 – KİŞİSEL GÜÇ, FİNANS, KARİYER

Bu yıl sizin için iş, kariyer, mal-mülk, para, hukuksal işler ön planda. Bazılarınız tanınma, ilerleme, maddi kazançlar konusunda fırsatlar elde ederken, bazılarınızda tam tersi bir şansızlık deneyimleyebilirler.  8 sayısı “karmik denge” sayısı olduğu için,  son yedi yılda yaşam derslerinizle ilgili tüm çabalarınızın, yaklaşımlarınızın ve niyetlerinizin sonuçlarıyla bu yıl karşılaşacaksınız.  Bu yıl sizin için gücünüzü yeniden kazanma yılı, bunun için gücünüzü çalan her neyse bu,  kişi yada  korku bağımlılık alışkanlık olabilir , bunlara gücünüzün ne kadarını harcadığınızı fark edip bunlarla bir şekilde yüzleşeceksiniz.  Bolluk ve bereketi çekmek için pozitife odaklanın ve korkularınızın üstünden gelin. Bu yıl sizin için yaşam derslerinizi öğrendiğiniz  karmik bir yıl ve önemli açılımlar elde edeceksiniz. Özellikle  iş yaşamınızda ve hayatınızın genel kalitesinde  yükseltmenize yardımı olabilecek önemli insanlar karşınıza çıkacak.

9 – DÖNÜŞÜM, BİTİŞLER, TAMAMLANMA

Dokuz yıllık yaşam döngüsünün son yılına giriyorsunuz. Bu yıl tamamlanmalar ve bitişler yılı sizin için ki bir sonraki yıl yeni başlangıçları yaşayabilesiniz.  Tamamlanmanın en belirgin özelliği  size hizmet etmeyen, ilerlemenize engel olan  şeyleri hayatınızdan çıkarabilmektir ki, bu,  iş, arkadaş, ilişki, düşünce şekli, davranış, alışkanlık her şey olabilir.  Hayatınızda bir bahar temizliği yapacaksınız ki, daha iyi şeyler için ilerleyebilin.  Bu yıl yapabileceğiniz en iyi şeyler, ilahi düzene güvenmek, değişime  teslim olmak, kendinizi ve diğerlerini bağışlamak, kabul edip geçmek ve işler istediğiniz gibi gitmediğinde yolunuzu değiştirebilmeyi başarmak.  Bu yıl bitişlerin yılı olmasına rağmen, aynı zamanda, yeniden doğuş ve telafi yılı olacak.  Yani yıllardır ektiğiniz tohumların meyvelerini bu yıl toplayacaksınız.  Şefkat ve bağışlayıcılık bu yıl hayatınızda önemli bir role sahip, bu nedenle sorunlara ve karışıklıklara geniş açıdan bakın.  Bu yıl ayrıca,  doğaya katkıda bulunmak, hayır işleri yapmak için fırsatlar bulacaksınız.

Michelle Buchanan  (tercüme :Yeşim Bayraktar)

4 Yorumlar

 • gaia
  Gönderildi Aralık 29, 2020 at 4:53 pm

  Kişisel yıl sayısı hesaplanırken 1+9 da 1+0 da sonucta 1 çıkıyor. Ikisinin farkı var mı, varsa nedir? Teşekkür ederim 🙂

  • Yazar
   Yeşim Bayraktar
   Gönderildi Aralık 30, 2020 at 2:13 pm

   Fark yok ikisi aynı, 1+9 10 yaptığı için zaten 1 e veriyor… Sevgiler

 • Fikrimin ince gülü
  Gönderildi Ocak 7, 2021 at 8:11 pm

  Benimde erkek arkadaşımında 2 çıktı evlilik düşünürken ilişkiler üzerine olması mutlu etti. Teşekkürler 🙂

 • Deniz
  Gönderildi Ocak 15, 2021 at 2:11 am

  Kişisel yıl sayısında sadece ‘rakam’ önemli. Ama karakter analizi yaparken kader sayısı hesaplıyorsanız ve doğum tarihindeki rakamlar toplamı 24 çıktıysa mesela, kader sayınız 6dir ama 2 ve 4ten özellikler taşırsınız.

Yorum Bırak

#Kendine10Dakika
ayır!

Adres

İstanbul / Türkiye

YeşiminŞifaEvi ©2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu site Dowmora tarafından tasarlanmıştır.

Ücretsiz Meditasyon Videoları İçin Abone Olun.